Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.04.2022
Czyta się kilka minut
29 marca – 4 kwietnia
P

POMAGANIE

224 mln 376 tys. 706 zł i 35 gr — tyle zebrano podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie podczas 30 lat przekazaliśmy fundacji Jerzego Owsiaka ponad 1,5 mld zł, za które kupiono ponad 65 tys. urządzeń medycznych.

ZAUFANIE

Politykiem cieszącym się największym zaufaniem Polaków – co wynika z sondaży i z okładki ostatniego „Newsweeka” – został Andrzej Duda, który wyprzedził Rafała Trzaskowskiego. W sondażach poparcia dla partii przewodzi Zjednoczona Prawica (ok. 34 proc. wyborców) przed Koalicją Obywatelską (26 proc.) i Polską 2050 (8 proc.).

STRZELANIE

Minister sportu Kamil Bortniczuk ogłosił „program upowszechniania strzelectwa”; w tym roku za rządowe pieniądze ma zostać przeszkolonych ponad 8 tys. osób, nauka strzelania będzie się odbywać również w ramach wracających do szkół lekcji przysposobienia obronnego.

LĄDOWANIE

44 kontrolerów ruchu odeszło z pracy w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a niewykluczone, że w najbliższych tygodniach dołączą do nich kolejni. To efekt konfliktu z – odwołanym już – kierownictwem agencji; o tyle niebezpiecznego, że grożącego znacznym ograniczeniem ruchu lotniczego nad Polską.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]