Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.11.2021
Czyta się kilka minut
26 października – 1 listopada
FOT. PAWEŁ SUPERNAK / PAP
C

CENA DEMOKRACJI

W Sejmie debatowano nad obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, a słowa, które padły z ust przedstawiciela jego autorów (zestawił osoby LGBT z nazistami), skłoniły wicemarszałka Czarzastego do komentarza: „Demokracja ma wysoką cenę. Chciałem państwu powiedzieć, że wysłuchałem najbardziej obrzydliwego wystąpienia w Sejmie, jak w nim siedzę”.

HONOR POLITYKÓW

Nazizm zresztą nie schodzi z pola skojarzeń polskich polityków. Wśród maili, które wyciekają z domniemanej skrzynki szefa Kancelarii Premiera, jest i taki, w którym Michał Dworczyk ma pisać o kierowaniu się „starą sprawdzoną zasadą wygrawerowaną na sztyletach Waffen SS – Meine Ehre heißt Treue (Moim honorem jest wierność)”, odnosząc to do lojalności członków rządu. Z kolei Donald Tusk nazwał na Twitterze ministrów Schreibera, Raua, Szefernakera i Müllera „takim gruppenführerem Wolfem 2.0”.

ZEGAREK PREZESA

Ale medialnym tematem tygodnia i tak okazały się przymknięte oczy i założony odwrotnie zegarek Jarosława Kaczyńskiego. Nieoceniony p. Janecki w ośmiuset słowach wytłumaczył na portalu wPolityce, że ta specyficzna forma noszenia chronometru umożliwia prezesowi PiS kontrolowanie czasu bez sprawiania wrażenia, że jest zniecierpliwiony.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]