Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

19.02.2018
Czyta się kilka minut
12 – 18 lutego
Z

Zapach

Partia wódki „Luksusowa” została wycofana z rynku po tym, jak klienci skarżyli się na dziwny zapach wydobywający się z butelek. Niestety nie da się wycofać ostatnich wypowiedzi polskich polityków.

Uwagi

Nie da się też postąpić ze światowymi komentarzami o Polsce tak, jak właścicielka jednego z gdyńskich przedszkoli postąpiła z trzema dziewczynkami, wyrzuconymi po tym, jak ich rodzice wymieniali uwagi o placówce na Facebooku.

Horoskop

W Kancelarii Premiera powstaje zespół do walki z kryzysami wizerunkowymi. W sytuacji tak trudnej można też czytać horoskopy. Ten znaleziony na portalu Onet bliźniaczo pasuje do Mateusza Morawieckiego (zodiakalny bliźniak): „Dzisiaj możesz być nadmiernie impulsywny i nerwowy. Takie zachowanie wpłynie negatywnie na twoje związki z innymi ludźmi. Skomplikuje też współpracę. Jeden nierozważny krok lub decyzja pokrzyżują ci plany”.

Najtrudniej

Nie wiemy, czy w skład zespołu kryzysowego wejdzie Krystyna Pawłowicz, która w okładkowym wywiadzie dla „Sieci” przyznaje: „Padały różne propozycje awansów, trybunałów. Nie chcę. Chcę walczyć tu, gdzie jest najtrudniej”. W tym samym piśmie kryzys wokół ustawy o IPN komentuje szef klubu posłanki Ryszard Terlecki. Zawiódł nas instynkt – powiada, samokrytycznie, choć nie do końca chyba zrozumiale przyznając, że „skala tego wybuchu jest również po naszej stronie”.

Skok

À propos instynktu: poseł Marcin Horała po olimpijskim zwycięstwie Kamila Stocha zamieścił na Twitterze zdjęcie smutnego Donalda Tuska z podpisem „Wellinger przegrał”. Problem w tym, że zmartwienie Tuska uchwycono podczas odwiedzin miejscowości, która ucierpiała w czasie tornada.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]