Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.11.2017
Czyta się kilka minut
30 października – 5 listopada
P

Pawlak w opałach

Prokuratura sprawdza, czy wicepremier za rządów PO-PSL „mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 r.” – twierdzi tygodnik „Sieci Prawdy”. Ludowcy, w tym sam Pawlak, ripostują, że umowa gazowa sprzed siedmiu lat była korzystniejsza niż ta zawarta przez Polskę w 2006 r., a więc za czasów pierwszych rządów PiS.

Aborcja w Trybunale

Posłowie PiS złożyli wniosek do TK, który miałby zbadać zgodność z Konstytucją przepisu zezwalającego na usuwanie ciąży w przypadku poważnego uszkodzenia płodu. Zdaniem polityków opozycji to zakulisowa próba zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Rekonstrukcja w sondażach

O planowaną jeszcze na ten rok wymianę rządowych kadr zapytał Polaków IBRiS. Na pytanie, czy powinno dojść do zmiany premiera, „zdecydowanie tak” bądź „raczej tak” odpowiedziało 50 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest nieco ponad 36 proc. pytanych. W przyszłym tygodniu miną dwa lata od sejmowego exposé Beaty Szydło.

Tubka w Trójce

„Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła” – powiedział „Gazecie Wyborczej” satyryk Wojciech Zimiński, odchodząc z Programu III Polskiego Radia. Zareagował tak na odejście Artura Andrusa i Roberta Kantereita, którym władze Trójki nie dały zgody na występy w TVN 24. W zeszłym tygodniu kadrową katastrofę na Myśliwieckiej skomentował w specjalnym utworze muzycznym Piotr Bukartyk, stały gość audycji Wojciecha Manna. „Hej, hej, hej, hej, hej, hej, co i raz jest nas tu mniej” – wyśpiewał o Trójce, zaś obecny stan mediów publicznych puentował: „Rodzaj propagandowej tubki, której wciąż spadają słupki”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]