Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.03.2017
Czyta się kilka minut
27 lutego – 5 marca

CZARNA LISTA
PSL chce badać psychiatrycznie kandydatów na posłów i senatorów. Parlamentarzystą nie mogłaby zostać osoba, która ma m.in. otępienia takie jak w chorobie Alzheimera, organiczny zespół amnestyczny, majaczenia niewywołane alkoholem i innymi substancjami psychoaktywnymi, czynne psychozy w przebiegu np. schizofrenii czy uporczywe zaburzenia urojeniowe. „Jest poczucie wariactwa, które się dzieje w Sejmie” – uzasadnił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powstanie dokumentu, który wygląda jednak równie stygmatyzująco, jak niejedno krytykowane przezeń sejmowe wystąpienie.
NIEPEŁNA PAMIĘĆ
Czy ambasador w Niemczech i mąż nowej prezes TK Andrzej Przyłębski współpracował z SB? Tak wynikałoby z teczek znajdujących się w archiwach IPN, gdzie został zarejestrowany (w 1979 r.) jako TW „Wolfgang”. Ambasador zasłania się „niepełną pamięcią”, nie wyklucza jednak, że podpisał „jakieś zobowiązanie”, szantażowany odmową wydania paszportu.
WIADOMOŚCI SMOGOWE
Greenpeace, Fundacja Rodzić po Ludzku i Stowarzyszenie Obywatel Mama zaapelowały do resortu środowiska o wprowadzenie bardziej restrykcyjnych poziomów informowania o smogu. „Nawet w dniach, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest bardzo wysokie, w wielu miastach nie ogłasza się alarmu. Nie mamy wiedzy o tym, że powinniśmy się chronić” – powiedział PAP Paweł Szypulski z Greenpeace.
NA SPORTOWO
Po raz pierwszy w historii polscy skoczkowie narciarscy zdobyli drużynowe mistrzostwo świata. W halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]