Reklama

Kot tak, a żuk już nie?

Kot tak, a żuk już nie?

06.11.2005
Czyta się kilka minut
Przez media przetoczyła się fala oburzenia wywołana sprawą dwóch pielęgniarek z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki. Wielokrotnie oglądaliśmy fotografie, dokumentujące to, w jaki sposób bawiły się wcześniakami. Jedno z dzieci zmarło.
W

Współczuję rodzinom poszkodowanych. Nie odżegnuję się od osądu moralnego zachowania tych kobiet, a zwłaszcza jego konsekwencji. Do głowy przychodzi mi jednak refleksja nad prawidłami tej nagonki, gdzie nie ma już miejsca, by po chrześcijańsku "dać szansę" osobom, które naraziły życie dzieci dla niewybrednej rozrywki. Wykazały się zadziwiającym brakiem wyobraźni czy "uczuciowości wyższego rzędu" (tak próbowała to tłumaczyć pani psycholog), ale nie mogą być porównywane z bin Ladenem!

Jak się dowiedzieliśmy - co z pewnością umknęło uwadze wielu odbiorców mediów - obie pielęgniarki do tej pory pracowały bez zarzutu. Właściciel zakładu fotograficznego, który całą rzecz ujawnił, stwierdził nawet, że "z pewnością wielu dzieciom pomogły, ale w tej jednej chwili mogły tym kilku dzieciom poważnie zaszkodzić".

Czy właściwym krokiem było pozbawianie ich...

4373

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]