Reklama

Koszty własne

Koszty własne

12.09.2006
Czyta się kilka minut
Roman Dmowski uchylił się parokroć od objęcia stanowiska premiera, tłumacząc, że "zbyt wiele by to Polskę kosztowało". Miał na myśli protesty i restrykcje, jakie ściągnąłby na kraj jego negatywny stosunek do praw i żądań mniejszości narodowych - i to wszystkich. Istotnie, więcej kłopotów w Lidze Narodów sprawiły ówczesnym polskim rządom skargi Ukraińców, Litwinów, Niemców, niż Żydów, skądinąd darzonych dość szczególną uwagą przez Pana Romana. Jego dzisiejsi spadkobiercy przejęli z endeckiej schedy nie przezorność i dyplomatyczne doświadczenie Dmowskiego, lecz jego fobie. Pomysł odebrania mniejszości niemieckiej prawa do obecności w parlamencie nie tylko pogorszy nasze, wymagające szybkiej naprawy, stosunki z sąsiadem, ale przyczerni wizerunek Polski za wieloma górami i lasami. Pomysłodawca powinien dać dowód, że swojego idola potrafi naśladować w tym, co oszczędzałoby Polsce kosztów.
0

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]