Reklama

Koszmar nocy letniej

Koszmar nocy letniej

09.04.2012
Czyta się kilka minut
„Bestiarium” Różyckiego to utwór niezwykle interesujący i literacko pożywny...

„Bestiarium” to pierwsza powieść Tomasza Różyckiego. Pierwsze skojarzenie? Oto dojrzały, uznany poeta z Opola powtórzył ruch innego dojrzałego, uznanego poety z Opola – Jacka Podsiadły, który przed czterema laty opublikował powieść „Życie, a zwłaszcza śmierć Angeliki de Sancé”.

JĘZYK I WYOBRAŹNIA

Oba te wystąpienia wzbogacają pejzaż prozatorski, z roku na rok coraz bardziej płaski i monotonny, coś nam jako czytelnikom polskiej prozy komplikują, a może i wybijają nas z drzemki. Łączy je zatem to, że są nieoczywiste, wymagające, no i raczej nie mogą liczyć na sukces. Ekscentryczna powieść Podsiadły przeszła bez większego echa, los „Bestiarium” również wydaje się przesądzony. Bo to rzecz do smakowania i podziwiania, nie zaś do wchłonięcia. A jednak „Bestiarium” to utwór niezwykle interesujący i literacko pożywny, a przy okazji sprawdzian dla nas. Czy...

7622

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]