Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

12.09.2016
Czyta się kilka minut
4 – 11 września
K

KOMUNIA DLA ROZWODNIKÓW
Franciszek napisał list do biskupów regionu Buenos Aires, w którym potwierdził ich interpretację najbardziej dyskutowanych fragmentów adhortacji „Amoris laetitia” – donosi portal Vatican Insider (pełna treść relacji na stronie internetowej „TP”). Dokument argentyńskich biskupów, napisany jako wskazówki dla duszpasterzy, explicite uznaje możliwość, by w niektórych przypadkach rozwodnicy żyjący w nowych związkach jak małżonkowie, a nie brat i siostra, byli dopuszczani do komunii.
KLERYCY ONLINE
Kandydaci do kapłaństwa mają stałą potrzebę bycia online – wielu młodych ludzi jest od tego wręcz uzależnionych – zauważył ks. Wojciech Rzeszowski podczas spotkania Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Licheniu. Zdaniem dotychczasowego przewodniczącego Konferencji Rektorów widoczna jest też coraz większa dysproporcja między światem, który wnoszą klerycy, a światem, który proponuje im seminarium. Kleryków może być w tym roku mniej o ok. 10 proc. niż w zeszłym roku – wynika z pierwszych, szacunkowych danych. Tendencja spadkowa utrzymuje się od lat 90.
IMPRIMATUR DLA BENEDYKTA
Książka-wywiad „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy” została opublikowana za zgodą papieża Franciszka. Potwierdził to jej współautor Peter Seewald w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Papież senior dzieli się w niej refleksjami o tym, dlaczego postanowił ustąpić z urzędu, o swoim następcy – Franciszku, przyszłości Kościoła, zdradza nieznane szczegóły swego życia prywatnego i publicznego, komentuje najtrudniejsze chwile swego pontyfikatu. W Polsce książkę opublikowało wydawnictwo Rafael.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]