Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

11.07.2016
Czyta się kilka minut
5 – 11 lipca
2

25. PIELGRZYMKA RODZINY RADIA MARYJA
Około stu tys. słuchaczy rozgłośni przyjechało w miniony weekend na Jasną Górę. W corocznej pielgrzymce wzięli udział także politycy Prawa i Sprawiedliwości. W kazaniu abp Stanisław Gądecki mówił o kryzysie uchodźczym. „Papież jest za polityką integracji, a nie za multikulturowością postulowaną przez środowiska lewicowe” – mówił. Z kolei o. Tadeusz Rydzyk, szef rozgłośni, dziękował politykom: „Panie premierze Jarosławie, my jesteśmy z panem w tym, co dobre (...) bez pana by tego nie było, co jest teraz w Polsce; niech to się rozwija”. Pielgrzymów, podczas modlitwy Anioł Pański, pozdrowił papież Franciszek.

MODLITWA W DALLAS
Całe Dallas okryło się żałobą – stwierdził biskup tego miasta Kevin Joseph Farrell, wzywając do modlitwy za zastrzelonych pięciu policjantów i dwóch Afroamerykanów, którzy kilka dni wcześniej zginęli w USA podczas akcji policyjnej. Podkreślił, że cały kraj potrzebuje uzdrowienia i pokoju. „Niezrozumiałe są rosnące rozmiary przemocy, która głęboko dotyka nas, cały kraj i resztę świata. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, tak czarni, biali, muzułmanie, chrześcijanie, jak i hinduiści” – napisał do Amerykanów bp Farrell.

BISKUPI W WIĘZIENIU
Po raz pierwszy w swojej ponad stuletniej historii członkowie Peruwiańskiej Konferencji Biskupiej rozpoczęli kolejne, 108. zgromadzenie zwyczajne nie w swej siedzibie, ale w więzieniach i szpitalach. Nawiązali tym samym do ogłoszonego przez papieża Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

PRZYJMIJCIE PIELGRZYMÓW
Na ponad tydzień przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie brakuje miejsc noclegowych dla około 50 tysięcy osób, które zadeklarowały swój przyjazd do Polski. Komitet Organizacyjny apeluje do mieszkańców Krakowa o większą otwartość. Żeby zgłosić swoją gotowość do przyjęcia pielgrzymów, należy wypełnić deklarację, którą znaleźć można na stronie wydarzenia: www.krakow2016.com.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]