Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

04.05.2015
Czyta się kilka minut
28 kwietnia – 4 maja 2015
M

MODLITWA O WYBORY ROZPOCZĘŁA SIĘ W NIEDZIELĘ, 3 MAJA, NA JASNEJ GÓRZE
Przez dziewięć dni przed Obrazem Matki Bożej wierni będą modlić się o „podjęcie przez Polaków właściwych decyzji i dobry wybór głowy państwa”.

PARLAMENT EUROPEJSKI POTĘPIŁ PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN NA ŚWIECIE
Rezolucja zatytułowana „Prześladowania chrześcijan na całym świecie w związku z zamordowaniem studentów w Kenii przez islamskie ugrupowanie terrorystyczne Al-Shabaab” została przyjęta 29 kwietnia głosami 578 europosłów; 31 osób głosowało przeciwko, a 34 wstrzymały się od głosu. Dokument ten potępia ataki na chrześcijan i członków innych grup religijnych, a ponadto domaga się, aby Unia Europejska wspierała Kenię w walce z ekstremistami.

O WSPARCIE DLA NEPALU ZAAPELOWAŁA CARITAS POLSKA
10 maja zostanie przeprowadzona zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę i wsparcie dla Nepalu. Pieniądze będą zbierane do puszek w niedzielę przed kościołami.

MUZUŁMANIE WSPIERAJĄ BUDOWĘ KOŚCIOŁA KOPTYJSKIEGO
Świątynia powstaje w prowincji Al-Minufijja koło Kairu. Stało się tak na fali współczucia po zabiciu grupy Koptów przez tzw. Państwo Islamskie w Libii.

PAPIEŻ FRANCISZEK ZADZWONIŁ DO KOBIETY CHOREJ NA RAKA
Emma Bonino, niegdyś działaczka na rzecz legalizacji aborcji we Włoszech, była minister spraw zagranicznych, poinformowała publicznie o swojej chorobie. Bonino powiedziała w rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera”, że papież pytał o stan jej zdrowia, dodawał otuchy i zachęcał, aby w swoim cierpieniu „była twarda”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]