Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

27.12.2014
Czyta się kilka minut
15 – 27 grudnia
B

BOŻE (I LUDZKIE) NARODZENIE
Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wspominał podczas pasterki ofiary wojen na Ukrainie i w innych częściach świata, apelował też o modlitwę w intencji ich rodzin. Na Wawelu kard. Stanisław Dziwisz przypominał, że Boże Narodzenie jest cząstką „zbiorowej pamięci” chrześcijan oraz że obchodzą je także ci, dla których „Chrystus nie jest najważniejszy”. O tym, że spotkanie z Nowonarodzonym rozpoczyna „życie wolne od niepewności i lęku, od rozpaczy i pustki, od przesadnego koncentrowania się na sobie”, mówił w telewizyjnym orędziu prymas Polski abp Wojciech Polak.
PAPIEŻ: CZUŁOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE
„Czy mamy odwagę, by z czułością przyjąć sytuacje trudne i problemy ludzi stojących wokół nas, czy raczej wolimy rozwiązania bezosobowe, być może skuteczne, ale pozbawione ciepła Ewangelii?” – pytał Franciszek...

1829

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]