Reklama

Kościół w skrócie

20.10.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 października
Fot. INTERNET
P

PAKISTAN: BIBI MA UMRZEĆ
Trybunał w Lahaur podtrzymał wyrok śmierci dla chrześcijanki, którą w 2010 r. skazano za bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Prawnicy 45-letniej Asi Bibi – o której uwolnienie apelował jeszcze Benedykt XVI – zapowiedzieli apelację do pakistańskiego Sądu Najwyższego.
1984–2014
19 X minęła 30. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez funkcjonariuszy SB. Podczas mszy na warszawskim Żoliborzu Józef Guzdek, biskup polowy WP, mówił m.in., że pamięć o kapelanie Solidarności „podpowiada współczesnym konformistom, aby po głębokim przemyśleniu dokonali właściwego wyboru”.
BŁOGOSŁAWIONY PAPIEŻ
Franciszek beatyfikował Pawła VI, za którego pontyfikatu zakończył się Sobór Watykański II. „W odniesieniu do tego wielkiego papieża, odważnego chrześcijanina, niestrudzonego...

1533

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]