Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

20.10.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 października
Fot. INTERNET
P

PAKISTAN: BIBI MA UMRZEĆ
Trybunał w Lahaur podtrzymał wyrok śmierci dla chrześcijanki, którą w 2010 r. skazano za bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Prawnicy 45-letniej Asi Bibi – o której uwolnienie apelował jeszcze Benedykt XVI – zapowiedzieli apelację do pakistańskiego Sądu Najwyższego.
1984–2014
19 X minęła 30. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez funkcjonariuszy SB. Podczas mszy na warszawskim Żoliborzu Józef Guzdek, biskup polowy WP, mówił m.in., że pamięć o kapelanie Solidarności „podpowiada współczesnym konformistom, aby po głębokim przemyśleniu dokonali właściwego wyboru”.
BŁOGOSŁAWIONY PAPIEŻ
Franciszek beatyfikował Pawła VI, za którego pontyfikatu zakończył się Sobór Watykański II. „W odniesieniu do tego wielkiego papieża, odważnego chrześcijanina, niestrudzonego...

1533

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]