Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.10.2014
Czyta się kilka minut
7 – 13 października
P

PAPIEŻ O PRZESZCZEPACH
„Szczególną formą świadectwa miłości bliźniego” nazwał Franciszek przeszczepy narządów. Uznał jednak, że konieczna jest pewność śmierci dawcy, „unikanie nadużyć, spekulacji i transakcji kupna-sprzedaży”.
KOŚCIÓŁ DAJE MNIEJ
Polscy duchowni płacą podatek dochodowy o średniej wysokości 236 zł rocznie – donosi portal Money.pl. Dla porównania: w ub. roku statystyczny Polak oddał fiskusowi 2184 zł. Księża osiągający dochody z działalności duszpasterskiej płacą podatek zryczałtowany; ulgi przysługują też kościelnym firmom.
SUSPENSA ZA NIEPOSŁUSZEŃSTWO
Biskup płocki Piotr Libera zawiesił w czynnościach kapłańskich ks. Ryszarda Piekuta, którego w 2010 r. – po ukaraniu przez Watykan za pedofilię – przeniesiono jako kapelana do klasztoru w Brwinowie. Mimo zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą...

1452

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]