Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

29.09.2014
Czyta się kilka minut
23 – 29 września
W

WATYKAN ARESZTUJE
Podejrzanego o pedofilię b. arcybiskupa i nuncjusza apostolskiego na Dominikanie Józefa Wesołowskiego umieszczono w areszcie domowym na terenie Państwa Watykańskiego. Jego proces rozpocznie się na początku 2015 r.; oskarżonemu grozi kara 7 lat więzienia.
WATYKAN OSKARŻA
Nową interpretację zasady jurysdykcji w prawie międzynarodowym zarzuciła Stolica Apostolska Komitetowi ONZ ds. Dziecka. To odpowiedź na ogłoszony przezeń w lutym raport dot. ochrony dzieci. Komitet uznał m.in., że Watykan odpowiada za walkę z pedofilią we wszystkich instytucjach na świecie, które prowadzi Kościół.
DIALOG ZAMROŻONY
Zdaniem zaangażowanego w dialog katolicko-prawosławny bp. Tadeusza Pikusa nie ma dziś możliwości kontynuacji dialogu z Polską ze strony Patriarchatu Moskiewskiego. „Trudno byłoby uzyskać...

1545

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]