Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

25.08.2014
Czyta się kilka minut
19-25 VIII
J

JASNA GÓRA: WAŻNE TEMATY.

W przeddzień uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, w Bibliotece Klasztoru Jasnogórskiego zebrała się Rada Biskupów Diecezjalnych. Podczas spotkania jej członkowie podsumowali międzynarodową konferencję na temat nadużyć seksualnych, która odbyła się pod koniec czerwca w Akademii Ignatianum w Krakowie. Biskupi mieli także mówić o statusie embrionu ludzkiego i obchodach 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kolejnego dnia, 26 sierpnia, wraz z pielgrzymami wzięli udział w uroczystościach maryjnych.

REKOLEKCJE Z O. BASHOBORĄ.

Ponad 30 tys. wiernych uczestniczyło w całodniowych rekolekcjach w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, które 23 sierpnia prowadził ugandyjski charyzmatyk, o. John Baptist Bashobora. Końcową mszę koncelebrowało ponad 150 księży. Jego ostatnia wizyta na Stadionie Narodowym, na...

1958

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]