Reklama

Kościół w skrócie

07.07.2014
Czyta się kilka minut
1 – 7 lipca
S

SZEŚĆ OFIAR KSIĘŻY PEDOFILÓW
z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii uczestniczyło 7 lipca w porannej mszy w Domu świętej Marty w Watykanie, a po niej spotkało się z papieżem. To było pierwsze spotkanie Franciszka z ofiarami pedofilii. Zbiegło się ono z obradami w Watykanie Komisji ds. Ochrony Nieletnich, powołanej przez papieża w celu opracowania metod walki z pedofilią w Kościele (jej członkiem jest m.in. Hanna Suchocka).

JEDEN Z TRZECH PODPRZEORÓW
Jasnej Góry został biskupem pomocniczym diecezji kaliskiej. O. Łukasz Buzun ma 46 lat. Obronił doktorat z zakresu teologii duchowości.

LOGO ORAZ MODLITWĘ 31. ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
zaprezentowano w Krakowie. Autorką logo jest dziennikarka i graficzka Monika Rybczyńska. Podczas konferencji poinformowano także o zmianach w Komitecie Organizacyjnym. Pracami...

1471

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]