Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

01.03.2021
Czyta się kilka minut
22 – 28 lutego
M

Męczenniczki epidemii

Papież uznał heroiczność cnót trzech włoskich misjonarek z Demokratycznej Republiki Konga. Gdy w 1995 r. w tym afrykańskim kraju wybuchała epidemia eboli, siostry Floralba Rondi, Clarangela Ghilardi i Dinarosa Belleri, należące do Instytutu Sióstr Ubogich, odmówiły opuszczenia chorych, w wyniku czego zaraziły się wirusem i zmarły. Uznanie heroiczności cnót otwiera drogę do beatyfikacji.

Dobra decyzja

„Nie ma dwóch papieży – jest tylko jeden, zasiadający dziś na Stolicy Piotrowej” – powiedział Benedykt XVI w rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” w ósmą rocznicę swojej abdykacji. Papież senior wciąż uważa, że to była dobra decyzja, choć – jak zaznaczył – „niektórzy z moich nieco »fanatycznych« przyjaciół są nadal rozgniewani”.

Gotowy do rozmowy

„Organizatorzy są otwarci na współpracę z Episkopatem. Z tego się cieszę. Jeśli odbędzie się marcowe posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski, być może poruszymy tam także kwestię Kongresu” – obiecał przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich bp Adrian Galbas, komentując działalność Kongresu Katoliczek i Katolików, który jest powstałym z inicjatywy katolików świeckich forum dyskusji o kryzysie Kościoła.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]