Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

07.01.2019
Czyta się kilka minut
31 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019
T

Taizé we Wrocławiu

Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się we Wrocławiu – ogłosił przeor tej Wspólnoty, brat Alois. Młodzi z całej Europy zjadą do stolicy Dolnego Śląska na przełomie grudnia 2019 r. i stycznia 2020 r. już po raz trzeci. Wcześniejsze spotkania odbywały się w latach 1989 i 1995.

Wolna Ukraina

Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej wręczył 6 stycznia w Stambule podpisany dzień wcześniej tomos (dekret) o autokefalii (niezależności) Prawosławnego Kościoła Ukrainy jego zwierzchnikowi metropolicie Epifaniuszowi. Akt ten symbolicznie kończy zależność ukraińskiego prawosławia od Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Bezpieczeństwo nieewangeliczne

„Czy jesteśmy naprawdę pewni, że ten rodzaj »bezpieczeństwa«, który chce nam zagwarantować nowa ustawa, jest zgodny z Ewangelią?” – pytają organizacje charytatywne diecezji Treviso we Włoszech w liście protestującym przeciwko ustawie antyimigracyjnej prawicowego rządu Giuseppe Contego. Ustawa od 1 stycznia ogranicza napływ i prawa imigrantów.

Jubilat

Stefan Wilkanowicz skończył 95 lat. Należy do ojców założycieli środowiska „Znaku”, KIK-ów i „Tygodnika Powszechnego”. Wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Znak”, współautor preambuły do konstytucji RP, zasłużony dla dialogu żydowsko-chrześcijańsko-muzułmańskiego. Naszemu Przyjacielowi i wieloletniemu Redaktorowi składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy na poświęcony mu serwis na naszej stronie internetowej.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]