Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

21.05.2018
Czyta się kilka minut
14 – 20 maja
FACEBOOK
K

Komunikacja miejska

Ks. Bartosz Rajewski, członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” pracujący w parafii w Londynie, opisał na jednym z portali społecznościowych przygodę z londyńskiego metra. „Ja: – Zrobimy sobie fotkę? Ona: – Ze mną? Dlaczego? Ja: – Bo jesteś muzułmanką, a ja chrześcijaninem. Ludzie myślą, że się nie lubimy. Pokażmy im, że to bzdura. Ona: – OK!”.

Kler Garden

Klerycy krakowskiego seminarium duchownego udostępnili mieszkańcom swój ogród. Od 20 maja w jedną niedzielę w miesiącu krakowianie będą mogli wejść za seminaryjne mury, odpocząć na leżakach albo zagrać z klerykami w piłkę nożną. Aktywiści miejscy od lat apelują do klasztorów o udostępnienie mieszkańcom zielonych przestrzeni. W centrum Krakowa łączna powierzchnia ogrodów ukrytych za murami kościelnych budynków to ponad 15 hektarów. „Naszym zadaniem jest być blisko ludzi”, tak decyzję o otwarciu kleryckiego ogrodu tłumaczy ks. Rafał Marciak, przełożony w seminarium.

Między panem a plebanem

„Przyjdź do kościoła – niedziela – zanim cię przyniosą” – baner z takim napisem pojawił się przy wjeździe do Sieroszewic w powiecie ostrowskim. Na zdjęciu, pod hasłem, widać lokalny kościół i osoby niosące trumnę. Autorem reklamy jest tutejszy proboszcz, ks. Damian Hołoś. „W ten sposób chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządzi pogrzeb” – tłumaczy. Baner nie spodobał się jednak wójtowi gminy Sieroszewice, Czesławowi Berkowskiemu: „Nie na miejscu jest, żeby w taki sposób ­codziennie przypominać o naszej śmierci”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]