Reklama

Kościół dla regionu Amazonii

Kościół dla regionu Amazonii

22.12.2017
Czyta się kilka minut
400 rdzennych plemion, 240 języków, obszar należący do dziewięciu krajów Ameryki Południowej – oto Amazonia.
D

Dla tego regionu papież Franciszek zapowiedział w mijającym roku specjalny synod biskupów.

Jego uczestnicy omówią m.in. sytuację ludności pierwotnej zamieszkującej Amazonię, „często zapomnianej i bez perspektywy pogodnej przyszłości, także ze względu na kryzys amazońskiego lasu deszczowego” – mówił Franciszek.

Pierwszy tego typu synod specjalny zwołał w 1991 r. Jan Paweł II dla Europy, kolejne były m.in. dla Afryki, Libanu czy Oceanii.

Ten dla Amazonii został zaplanowany na październik 2019 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]