Reklama

Ładowanie...

Kościół dla regionu Amazonii

Kościół dla regionu Amazonii

22.12.2017
Czyta się kilka minut
400 rdzennych plemion, 240 języków, obszar należący do dziewięciu krajów Ameryki Południowej – oto Amazonia.
D

Dla tego regionu papież Franciszek zapowiedział w mijającym roku specjalny synod biskupów.

Jego uczestnicy omówią m.in. sytuację ludności pierwotnej zamieszkującej Amazonię, „często zapomnianej i bez perspektywy pogodnej przyszłości, także ze względu na kryzys amazońskiego lasu deszczowego” – mówił Franciszek.

Pierwszy tego typu synod specjalny zwołał w 1991 r. Jan Paweł II dla Europy, kolejne były m.in. dla Afryki, Libanu czy Oceanii.

Ten dla Amazonii został zaplanowany na październik 2019 r. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]