Reklama

Komentarz niepoprawny politycznie

Komentarz niepoprawny politycznie

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Tak, nie zgadzam się. Choćby wszystkie te reguły obyczaju polityczno-medialnego były jeszcze bardziej powszechne i traktowane jako jeszcze bardziej oczywiste, pozostanę ze swoim sprzeciwem i zdziwieniem, że tak w ogóle można...
P

Przyjmując z satysfakcją każdy sygnał świadczący, że jeszcze i teraz wielu z nas reaguje podobnie.

Nie zgadzam się z zasadą, że opozycyjność to pogarda dla rywala, skupiona nieustannie na przypisywaniu mu złych intencji i niecnych zamiarów oraz szukaniu dziur w całym, choćby oznaczało to zwykłe kłamstwa w odniesieniu do faktów. Co przecież w rezultacie znaczy, że póki się nie jest samemu u władzy, wszystko, co własne państwo stanowi, musi być odsądzane od czci i wiary, uznane za niewłasne.

Nie zgadzam się na odłożenie do lamusa zasady elementarnej przyzwoitości, wymagającej, by ten, kto popełni rzecz nieprzyzwoitą (na przykład rzuci obelgę), nie był przyjmowany jako godzien uwagi rozmówca i wyraziciel opinii.

Nie potrafię pogodzić się z pedagogiką obywatelskości polegającej na nieustannym hodowaniu niezadowolenia, któremu...

2277

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]