Reklama

Kolędy z Cambridge w twoim domu

Kolędy z Cambridge w twoim domu

12.12.2017
Czyta się kilka minut
Dla milionów ludzi to prawdziwy początek świąt: początkowe wersy kolędy „Once in Royal David’s City”, śpiewane w rozświetlonej od świec XV-wiecznej kaplicy King’s College w ­Cambridge i transmitowane na żywo przez Radio BBC.
O

Od 1918 r., kiedy Eric Milner-White, nowy dziekan tej świątyni, zorganizował je po raz pierwszy, „Festival of Nine Lessons and Carols”, ­półtoragodzinne nabożeństwo wypełnione czytaniami z Biblii, hymnami i kolędami w wykonaniu męskiego chóru King’s College, stało się jednym z symboli miasta. Dla wielu to najpiękniejszy w świecie koncert kolęd. Siła rytuału jest tak duża, że w tym roku poruszenie wywołała nawet informacja, iż aby wejść do kaplicy, nie trzeba będzie przez wiele godzin stać w kolejce na mrozie; do odebrania będą za to bezpłatne wejściówki. Nabożeństwa można słuchać na żywo przez internet na bbc.co.uk/radio4. Początek 24 grudnia, g. 16. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]