Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Katalog wątpliwości

Katalog wątpliwości

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Krucyfiks jako symbol wartości kultury europejskiej czy tożsamości narodowej to interpretacje sformułowane ad hoc, by obronić krzyż sejmowy, a nie zgrzeszyć przeciw sumieniu prawnemu.
Z

Zaszczyt to dla mnie, że prawnik tak znakomity jak prof. Andrzej Zoll zechciał zająć się zastrzeżeniami i wątpliwościami takiego laika jak ja. Z tym większym zakłopotaniem muszę napisać, że jego argumenty mnie nie przekonały. Dlaczego? O tym za chwilę. Przedtem jednak kilka innych spraw.

***

Profesor Zoll wyraża żal, że pisząc artykuł „Okiem laika” nie zapoznałem się z tekstami ekspertyz in extenso. Ja też tego żałuję – nie umiałem do nich dotrzeć przez internet, okazało się dla mnie to zbyt trudne. W tej chwili już je znam i w rezultacie w dwóch punktach muszę się trochę zdystansować do własnego artykułu.

Okazuje się mianowicie, że w ekspertyzie profesorów Dariusza Dudka i ks. Piotra Stanisza nie ma wyrazu „zasiedzenie” (użytego przez Ewę Siedlecką w „Gazecie Wyborczej”), jest tylko formuła: „zaistnienie długotrwałego, stabilnego i...

11209

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]