Reklama

Katalog wątpliwości

Katalog wątpliwości

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Krucyfiks jako symbol wartości kultury europejskiej czy tożsamości narodowej to interpretacje sformułowane ad hoc, by obronić krzyż sejmowy, a nie zgrzeszyć przeciw sumieniu prawnemu.
Z

Zaszczyt to dla mnie, że prawnik tak znakomity jak prof. Andrzej Zoll zechciał zająć się zastrzeżeniami i wątpliwościami takiego laika jak ja. Z tym większym zakłopotaniem muszę napisać, że jego argumenty mnie nie przekonały. Dlaczego? O tym za chwilę. Przedtem jednak kilka innych spraw.

***

Profesor Zoll wyraża żal, że pisząc artykuł „Okiem laika” nie zapoznałem się z tekstami ekspertyz in extenso. Ja też tego żałuję – nie umiałem do nich dotrzeć przez internet, okazało się dla mnie to zbyt trudne. W tej chwili już je znam i w rezultacie w dwóch punktach muszę się trochę zdystansować do własnego artykułu.

Okazuje się mianowicie, że w ekspertyzie profesorów Dariusza Dudka i ks. Piotra Stanisza nie ma wyrazu „zasiedzenie” (użytego przez Ewę Siedlecką w „Gazecie Wyborczej”), jest tylko formuła: „zaistnienie długotrwałego, stabilnego i...

11209

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]