Reklama

Karuzela

Karuzela

09.11.2009
Czyta się kilka minut
Janusz Gajos: Bohater "Żółtego szalika" jedzie taksówką, popija z piersiówki, a jednak musi się zatrzymać w przydrożnym barze, by strzelić setkę. Reżyser pytał: "Można tak często?" Ja na to, że naprawdę można. Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
K

Katarzyna Kubisiowska: W wieku 70 lat zwraca się Pan w stronę przeszłości czy śmiało patrzy w przyszłość? 

Janusz Gajos: Nie rozliczam się, nie podsumowuję, nie robię rachunków sumienia. Ale rzeczywiście, ta pamięć przeszłości zaczyna się wyraźniej otwierać i wyostrzać. Często w zupełnie niespodziewanych momentach. Niedawno wrócił do mnie obraz wesołego miasteczka. Mieszkałem z rodzicami w Zabrzu, miałem chyba siedem lat. Przed oknami naszego domu raz na jakiś czas rozstawiano karuzele. Uwielbiałem nimi jeździć, wyciągałem od rodziców pieniądze na bilety. Pewnego razu odkryłem, że mama i tata nigdy nie wsiedli na żadną z nich, że one ich nie ekscytują. Pomyślałem: jakie to musi być okropne mieć tyle lat, że karuzela przestaje być sensem życia.

Kiedy Pan ostatnio jechał na karuzeli?

Na takiej...

18958

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]