Reklama

KARSKI

KARSKI

21.04.2014
Czyta się kilka minut
A potem zostałem Żydem
Okładka dodatku „Karski” Fot. Thomas Wood / MUZEUM HISTORII POLSKI
Z

Znam historię. Wiem dużo o ewolucji narodów, systemów politycznych, doktryn społecznych, metodach podbojów, prześladowań i zagłady, i wiem też, że nigdy w dziejach ludzkości, nigdy w sferze stosunków międzyludzkich nie wydarzyło się nic, co można by przyrównać do tego, co uczyniono z żydowską ludnością Polski.

Jan Karski „Tajne państwo”, Znak, Kraków 2014, przeł. Grzegorz Siwek

Dodatek specjalny „Tygodnika Powszechnego” z okazji Roku Jana Karskiego (1914 – 2000)

Partnerzy wydania: Ministerstwo Spraw Zagranicznych | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Narodowy Bank Polski | Muzeum Historii Polski

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]