Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Jury Nagrody „Angelus”

Jury Nagrody „Angelus”

10.10.2016
Czyta się kilka minut
M

MYKOŁA RIABCZUK – przewodniczący jury, ukraiński eseista, krytyk literacki i publicysta. Autor m.in. takich książek jak „Od Małorosji do Ukrainy”, „Dwie Ukrainy”, „Ogród Metternicha”. Jest wiceprezesem ukraińskiego PEN Clubu. Laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego oraz nagrody POLCUL Foundation.

STANISŁAW BEREŚ – historyk literatury, krytyk literacki, eseista, profesor polonistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2013 r. redaktor naczelny serii wydawniczej Biblioteka Narodowa. Opublikował m.in. „Rozmowy ze Stanisławem Lemem”, „Pół wieku czyśćca. Rozmowy z Tadeuszem Konwickim”, „Historię literatury polskiej w rozmowach. XX-XXI wiek”, „Historię i fantastykę. Rozmowy z Andrzejem Sapkowskim”.

PIOTR KĘPIŃSKI – poeta, krytyk literacki. Autor sześciu tomów wierszy (ostatnio „Na wynos!”) oraz tomu szkiców i esejów „Bez stempla”. Kierował działami kultury w „Dzienniku” i „Newsweeku”. Stały współpracownik „Nowej Europy Wschodniej”.

TOMASZ ŁUBIEŃSKI – prozaik, eseista, dramaturg, redaktor naczelny „Nowych Książek”. Był współzałożycielem czasopisma „Res Publica”. Opublikował m.in. książki „Bić się czy nie bić?”, „Bohaterowie naszych czasów”, „Norwid wraca do Paryża”, „M jak Mickiewicz”, „Ani triumf, ani zgon”, „Wszystko w rodzinie”.

KRZYSZTOF MASŁOŃ – krytyk literacki i publicysta, publikował w „Rzeczpospolitej”, „Do Rzeczy”. Autor książek „Lekcja historii najnowszej”, „Żydzi, Sowieci i my”, „Miłość nie jest nam dana”, „Bananowy song”, „Nie uciec nam od losu”. Otrzymał Nagrodę Ikara i PIK-owy Laur.

MICHAŁ NOGAŚ – dziennikarz radiowy, od 2000 r. związany z Programem 3 Polskiego Radia. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi audycje poświęcone literaturze: „Z najwyższej półki”, „Trójkowy Znak Jakości”. Rozmawia z pisarzami w Polsce i za granicą. Od kilku lat współorganizuje również spotkania z literatami na największych polskich festiwalach. Zasiada w jury Nagrody Conrada.

JUSTYNA SOBOLEWSKA – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”, współpracowniczka TVP Kultura. Autorka „Książki o czytaniu, czyli resztę dopisz sam”, współautorka książki „Jestem mamą” i antologii opowiadań „Projekt mężczyzna”. Jurorka Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”.

MIROSŁAW SPYCHALSKI – prozaik, krytyk literacki, autor filmów dokumentalnych. Współpracował z Radiem Wolna Europa, „Kulturą” paryską, „Nowym Dziennikiem”. Współredagował czasopismo „bruLion”. Opublikował m.in. „Opowieść heroiczną”, „Próbę ucieczki”, „Mówi Karpowicz”.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]