Reklama

"Jesteście na Medal!"

"Jesteście na Medal!"

14.11.2004
Czyta się kilka minut
W niedzielę 7 listopada w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha" po raz kolejny wręczyliśmy Medale Świętego Jerzego. Tym razem Stanie Buchowskiej z La Strady, fundacji przeciwdziałającej handlowi kobietami, oraz Normanowi Daviesowi, który od lat bada dzieje Europy Środkowowschodniej, a przede wszystkim Polski.
W

Witając Laureatów oraz Gości, ks. Adam Boniecki zwrócił uwagę, że Medal otrzymali obcokrajowcy - Słowaczka i Walijczyk - mocno związani z Polską. Przypomniał jednak, że patron nagrody św. Jerzy, o ile wiadomo, też przecież nie był Polakiem.

Redaktor naczelny “Tygodnika Powszechnego" powiedział, że w obecnych czasach, w tym regionie Europy, wyzysk i bieda mają twarz kobiety: prostytutki, żebraczki - współczesnych niewolnic. Że jedną z twarzy smoka, z którym walczy La Strada, jest nasza obojętność, często usprawiedliwiająca się bezradnością. Działaczki Fundacji “nie mówią, że walczą z prostytucją, ale dzielą się z kobietami, które tego potrzebują, swoim czasem i doświadczeniem. Chcą im towarzyszyć i pomagać. Nigdy nie oceniają ich życia i wyborów" - mówił ks. Boniecki.

Stana Buchowska podkreśliła, że choć Medal Świętego Jerzego statutowo...

4996

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]