Reklama

Ładowanie...

"Jesteście na Medal!"

14.11.2004
Czyta się kilka minut
W niedzielę 7 listopada w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha" po raz kolejny wręczyliśmy Medale Świętego Jerzego. Tym razem Stanie Buchowskiej z La Strady, fundacji przeciwdziałającej handlowi kobietami, oraz Normanowi Daviesowi, który od lat bada dzieje Europy Środkowowschodniej, a przede wszystkim Polski.
W

Witając Laureatów oraz Gości, ks. Adam Boniecki zwrócił uwagę, że Medal otrzymali obcokrajowcy - Słowaczka i Walijczyk - mocno związani z Polską. Przypomniał jednak, że patron nagrody św. Jerzy, o ile wiadomo, też przecież nie był Polakiem.

Redaktor naczelny “Tygodnika Powszechnego" powiedział, że w obecnych czasach, w tym regionie Europy, wyzysk i bieda mają twarz kobiety: prostytutki, żebraczki - współczesnych niewolnic. Że jedną z twarzy smoka, z którym walczy La Strada, jest nasza obojętność, często usprawiedliwiająca się bezradnością. Działaczki Fundacji “nie mówią, że walczą z prostytucją, ale dzielą się z kobietami, które tego potrzebują, swoim czasem i doświadczeniem. Chcą im towarzyszyć i pomagać. Nigdy nie oceniają ich życia i wyborów" - mówił ks. Boniecki.

Stana Buchowska podkreśliła, że choć Medal Świętego Jerzego statutowo...

4996

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]