Reklama

Smoków nie zabraknie

Smoków nie zabraknie

10.06.2013
Czyta się kilka minut
Mija 20 lat! W 1993 r. po raz pierwszy przyznaliśmy Medal św. Jerzego, którym honorujemy zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym.
Autor medalu: Maciej Zychowicz
J

Już po raz dwudziesty przyznajemy Medal Św. Jerzego, nagrodę honorową redakcji „Tygodnika Powszechnego”. W tym roku jej laureatami są Agnieszka Holland i ks. Michał Heller.
Wybitną reżyserkę nagradzamy za duchowy niepokój i szukanie dla niego artystycznego wyrazu – jak w ostatnim jej dziele, serialu „Gorejący krzew”, poświęconym historii Jana Palacha; za odwagę stawiania metafizycznych pytań i powagę w traktowaniu kwestii etycznych.
Ks. Michała Hellera – teologa, kosmologa i filozofa przyrody – za heroiczną walkę z ignorancją: pychą rozumu i zachłannością wiary; za cierpliwe tłumaczenie, czego dotyczą kompetencje nauki i niesprzeczny z nimi zamysł Stwórcy.
Ustanowiony jeszcze w czasach Jerzego Turowicza Medal Świętego Jerzego redakcja „TP” przyznaje za zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym ludziom, którzy wykazują szczególną...

5856

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]