Reklama

Ładowanie...

Wręczyliśmy Medale!

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Agnieszka Holland i ks. Michał Heller odebrali w ubiegłą sobotę w Krakowie Medale Świętego Jerzego – nagrodę wręczaną od dwóch dekad przez „Tygodnik Powszechny” za zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym.
Ks. Adam Boniecki, ks. prof. Michał Heller, Agnieszka Holland i Piotr Mucharski. 15 czerwca 2013 r. fot. Stanisław Rozpędzik dla "TP"
U

Uroczystość wręczenia Medali odbyła się – podobnie jak przed rokiem – w auli Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Gości przywitał redaktor naczelny „TP” Piotr Mucharski, a nazwiska tegorocznych laureatów ogłosił ks. Adam Boniecki, przewodniczący Kapituły, w skład której wchodzą również Piotr Mucharski, prof. Andrzej Zoll i prof. Władysław Stróżewski.
Przypomnijmy: Agnieszkę Holland nagrodziliśmy za duchowy niepokój i szukanie dla niego artystycznego wyrazu – jak w ostatnim jej dziele, serialu „Gorejący krzew”, poświęconym historii Jana Palacha, a także za odwagę stawiania metafizycznych pytań i powagę w traktowaniu kwestii etycznych. Ks. prof. Michał Heller – wybitny teolog, kosmolog i filozof przyrody – otrzymał nagrodę za heroiczną walkę z ignorancją: pychą rozumu i zachłannością wiary; za cierpliwe tłumaczenie, czego dotyczą kompetencje nauki i niesprzeczny z nimi...

7562

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]