Reklama

Wręczyliśmy Medale!

Wręczyliśmy Medale!

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Agnieszka Holland i ks. Michał Heller odebrali w ubiegłą sobotę w Krakowie Medale Świętego Jerzego – nagrodę wręczaną od dwóch dekad przez „Tygodnik Powszechny” za zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym.
Ks. Adam Boniecki, ks. prof. Michał Heller, Agnieszka Holland i Piotr Mucharski. 15 czerwca 2013 r. fot. Stanisław Rozpędzik dla "TP"
U

Uroczystość wręczenia Medali odbyła się – podobnie jak przed rokiem – w auli Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Gości przywitał redaktor naczelny „TP” Piotr Mucharski, a nazwiska tegorocznych laureatów ogłosił ks. Adam Boniecki, przewodniczący Kapituły, w skład której wchodzą również Piotr Mucharski, prof. Andrzej Zoll i prof. Władysław Stróżewski.
Przypomnijmy: Agnieszkę Holland nagrodziliśmy za duchowy niepokój i szukanie dla niego artystycznego wyrazu – jak w ostatnim jej dziele, serialu „Gorejący krzew”, poświęconym historii Jana Palacha, a także za odwagę stawiania metafizycznych pytań i powagę w traktowaniu kwestii etycznych. Ks. prof. Michał Heller – wybitny teolog, kosmolog i filozof przyrody – otrzymał nagrodę za heroiczną walkę z ignorancją: pychą rozumu i zachłannością wiary; za cierpliwe tłumaczenie, czego dotyczą kompetencje nauki i niesprzeczny z nimi...

7562

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]