Reklama

JAZZOWA JESIEŃ W BIELSKU-BIAŁEJ

JAZZOWA JESIEŃ W BIELSKU-BIAŁEJ

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej odbywa się w tym roku po raz jedenasty.
J

Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej odbywa się w tym roku po raz jedenasty. Od pierwszej edycji za program tego wydarzenia odpowiada Tomasz Stańko. Partnerem festiwalu jest wydawnictwo ECM.
Jak co roku trębacz przygotowuje na festiwal koncert specjalny. Tym razem zagra 15 listopada w eksperymentalnym składzie z nowojorskimi awangardzistami: skrzypkiem Markiem Feldmanem (współpracownikiem m.in. Johna Zorna, Uri Caine’a czy Muhala Richarda Abrahmsa), urodzonej w Szwajcarii pianistki Sylvie Courvoisier oraz kontrabasisty Marka Heliasa. Zespół zagrał dotąd jeden koncert, podczas festiwalu muzyki improwizowanej Vision w Nowym Jorku.
Tego samego dnia na scenie Bielskiego Centrum Kultury usłyszymy „Continuum” Davida Virellesa. Gościem tegorocznej edycji jest też John McLaughlin. Gitarzysta przywiezie do Bielska nową odsłonę swojego projektu Shakti, do którego powrócił po 40 latach...

1541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]