Reklama

Ładowanie...

Jak wspierać w parafii

Jak wspierać w parafii

13.04.2020
Czyta się kilka minut
„Idea Wspólnot Pomocy sprawi, że jej autorzy będą na pewno krócej w czyśćcu, bo to fantastyczny pomysł” – tak chwali w internecie ten pomysł znany z działalności charytatywnej ks. Mieczysław Puzewicz z Lublina.
L

Liderzy specjalizujących się w działaniach pomocowych Fundacji Most Solidarności, warszawskiego KIK-u oraz Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia – Marta Titaniec, Jakub Kiersnowski i Kuba Wygnański – zaproponowali parafiom wsparcie w inicjowaniu i koordynowaniu pomocy osobom potrzebującym podczas epidemii COVID-19.

Chodzi o zbudowanie trwałej, możliwie gęstej sieci lokalnych wspólnot pomocy opartych na parafii, która miałaby łączyć potrzebujących (zagrożonych, izolowanych, samotnych, ubogich) z wolontariuszami i instytucjami gotowymi nieść im pomoc materialną, psychologiczną czy duchową. Wspólnoty pomocy zapewnią m.in. procedury, wzory umów z wolontariuszami oraz środki ochrony osobistej dla zaangażowanych we wspieranie innych.

W akcję włączyły się już niektóre parafie w stolicy, poparł ją metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Więcej informacji na wspolnotypomocy.pl ©℗

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]