Reklama

Jak się przebić przez zamknięty krąg

Jak się przebić przez zamknięty krąg

16.09.2019
Czyta się kilka minut
Telefon działa już pół roku. Co wtorek od 19.00 do 22.00 pod numerem 800 280 900 dyżurują psychoterapeutki.
O

Osoby dzwoniące mają zapewnioną dyskrecję i profesjonalną pomoc – prawną, psychologiczną i duszpasterską. Inicjatorami akcji „Zranieni w Kościele” są świeccy z warszawskiego KIK-u, Laboratorium „Więzi” i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Do tej pory odebrano ponad 80 telefonów.

Główną trudnością dla osoby skrzywdzonej w Kościele, która zechce domagać się sprawiedliwości, będzie zderzenie z mechanizmami obronnymi instytucji. Krzywdę zgłaszać będzie przedstawicielowi instytucji, w której została skrzywdzona przez jej funkcjonariusza. Prawo tejże instytucji nie potraktuje jej jak stronę, tylko jak informatora. Osąd zostanie dokonany wewnątrz instytucji. By się przez ten „zamknięty krąg” przebić, potrzebuje fachowej pomocy – autonomicznej względem Kościoła. Tym należy tłumaczyć zapotrzebowanie na taki telefon.

By ta ważna inicjatywa mogła trwać, organizatorzy zbierają fundusze na stronie zrzutka.pl/ywf2sg. ©℗


ogłoszenie społeczne

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]