Reklama

Jak rozmawiać o in vitro?

Jak rozmawiać o in vitro?

17.07.2012
Czyta się kilka minut
Kościele – wyjdź do ludzi, by ich posłuchać i porozmawiać o in vitro. Nawet jeżeli parlament przyjmie ustawę daleką od katolickiego nauczania, i tak zbierzesz plon stukrotny.
D

Debata wokół in vitro uległa dziwnemu zakrzywieniu, jakby toczyła się jedynie między politykami, księżmi i publicystami. A co z resztą? Co z rzeszą katolików, którzy śledzą spór z perspektywy widza? Przecież drogą Kościoła nie są polityka czy ustawy, nawet dotyczące spraw fundamentalnych, o których biskupi mają święte prawo, a wręcz obowiązek się wypowiadać. Jego drogą jest człowiek.

Statystyki są nieubłagane. Według badań Instytutu Homo Homini z przełomu kwietnia i maja zeszłego roku, ponad 75 proc. Polaków zastosowałoby in vitro, gdyby inne metody zawiodły. Jedynie 20 proc. odrzuca taką możliwość. Tylko 6 proc. ankietowanych uważa, że procedura powinna być zabroniona.

Teraz spójrzmy na inne badanie – również z zeszłego roku, tyle że przeprowadzone przez CBOS i dotyczące aborcji. 47 proc. Polaków popiera prawo do przerywania ciąży. 46 proc. uważa, że...

15671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]