Reklama

Jak pomóc podopiecznym z SOS Wiosek Dziecięcych

Jak pomóc podopiecznym z SOS Wiosek Dziecięcych

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Dzieci, widząc, że ktoś wspiera je systematycznie, przekonują się, że sukces w życiu pomaga odnieść konsekwencja. To dlatego powstał Klub Przyjaciół SOS.
D

Dzieci potrzebują opieki codziennie. Celem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce jest zapewnienie domu wszystkim potrzebującym dzieciom – po to, aby wyrosły na szczęśliwych i samodzielnych dorosłych. Ważna jest regularna praca nad sobą. Dzieci, widząc, że ktoś wspiera je systematycznie, przekonują się, że stałość i konsekwencja mają wartość, pomagają odnieść sukces w życiu.
Między innymi dlatego już od 2008 r. Stowarzyszenie prowadzi Klub Przyjaciół SOS. Gromadzi on osoby, które przekazują datki na rzecz potrzebujących dzieci.
Jedynym warunkiem uczestnictwa jest deklaracja przekazywania min. 30 zł co miesiąc na konto Stowarzyszenia. Jest to deklaracja wieloletniej pomocy. Tylko takie zaangażowanie umożliwia stabilne planowanie budżetów Rodzin SOS i pewną przyszłość ich dzieci.
Darczyńca otrzymuje tytuł Przyjaciela SOS i kilka razy w roku informacje o działalności Stowarzyszenia. Wszyscy Przyjaciele SOS to osoby, które w zamian za dobre serce otrzymują symboliczny udział w życiu Rodzin SOS. Składa się na to biuletyn ze zdjęciami, wiadomościami od „wioskowych” rodzin, a także imienne zaproszenie do SOS Wioski Dziecięcej.
W minionym tygodniu w Kraśniku już po raz dwudziesty odbył się coroczny piknik rodzinny pod hasłem „Bieg po uśmiech”. Tego dnia zaproszeni darczyńcy odwiedzili Wioskę Dziecięcą SOS, zobaczyli, jak żyją jej mieszkańcy, rozmawiali
z rodzicami.
– Pomagam Wioskom od 5 lat. Uśmiechy tych dzieci to dla mnie bezcenny widok. Wiele przeszły, a tutaj są w dobrych rękach. Nigdy o nich nie zapomnę – mówiła 72-letnia pani Henryka, która w tym roku, po zakończonej rehabilitacji, mogła po raz pierwszy przyjechać do Kraśnika.
Spotkana podczas tej samej imprezy 31-letnia Julita dodawała:
– Przyjacielem SOS zostałam przed rokiem. Bardzo się cieszę, że mogę, choćby w niewielkim stopniu, wspierać działalność Stowarzyszenia.
Aby wejść do Klubu Przyjaciół SOS, można skorzystać z wielu form płatności: polecenia zapłaty lub zlecenia stałego. Od tego roku Stowarzyszenie umożliwia także przekazywanie cyklicznych darowizn przy pomocy karty kredytowej. Wystarczy wejść na stronę www.wioskisos.org i w zakładce „Wspieraj regularnie” znaleźć najwygodniejszą dla siebie formę pomocy.
Mateusz, Przyjaciel SOS, powiedział nam podczas pikniku rodzinnego w Kraśniku: – Zdumiewa mnie to, jak wiele wspaniałych rzeczy przygotowuje Stowarzyszenie dla dzieci znajdujących się pod jego opieką. Kibicuję każdej nowej akcji. Dobre, pozytywne przykłady są potrzebne zarówno samym dzieciom, jak i tym, którzy wspierają SOS Wioski Dziecięce. Dziękuję za to. Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie tu sił do pomagania!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]