Reklama

ISIS ścina w Libii

ISIS ścina w Libii

16.02.2015
Czyta się kilka minut
21 chrześcijan obrządku koptyjskiego zamordowali libijscy terroryści identyfikujący się z ISIS.
M

Mężczyzn – robotników budowlanych, uprowadzonych w kontrolowanej przez dżihadystów Syrcie – ścięto. Na opublikowanym w sieci nagraniu padają słowa, że zamordowani to „naród krzyża, wierni wrogiego Kościoła egipskiego” – motyw zbrodni, zdaniem ekspertki cytowanej przez BBC, był więc religijny. Kilka godzin później Egipt ogłosił, że w odpowiedzi zbombardował obozy i magazyny broni ISIS w Libii. Choć kraj pogrążony jest w chaosie od obalenia Muammara Kadafiego w 2011 r., tysiące Egipcjan wyjeżdżają tam w poszukiwaniu pracy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]