Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Globalny porządek

Globalny porządek

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Wolność to zagadnienie z najwyższej półki. Moim zdaniem należy się zastanowić, czy wolność można uratować w XXI wieku?
C

Czy nie zostanie ona wyparta przez autorytatywne rozwiązania? Niezwykle istotna staje się kwestia porządku globalnego. To o nim musimy dyskutować. To tu są twarde fakty. Polska znaczy coś na scenie globalnej tylko dlatego, że jest członkiem Unii Europejskiej. Dlatego walka o pozycję Polski powinna dla nas oznaczać walkę o pozycję UE na arenie międzynarodowej. Jednocześnie należy to pogodzić z troską o dobre kontakty ze Stanami Zjednoczonymi. Dla Polski UE jest ważniejsza. Ale wybór między nią a Stanami Zjednoczonymi mógłby być tematem kolejnej Konferencji Krakowskiej.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]