Reklama

Globalny porządek

Globalny porządek

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Wolność to zagadnienie z najwyższej półki. Moim zdaniem należy się zastanowić, czy wolność można uratować w XXI wieku?
C

Czy nie zostanie ona wyparta przez autorytatywne rozwiązania? Niezwykle istotna staje się kwestia porządku globalnego. To o nim musimy dyskutować. To tu są twarde fakty. Polska znaczy coś na scenie globalnej tylko dlatego, że jest członkiem Unii Europejskiej. Dlatego walka o pozycję Polski powinna dla nas oznaczać walkę o pozycję UE na arenie międzynarodowej. Jednocześnie należy to pogodzić z troską o dobre kontakty ze Stanami Zjednoczonymi. Dla Polski UE jest ważniejsza. Ale wybór między nią a Stanami Zjednoczonymi mógłby być tematem kolejnej Konferencji Krakowskiej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]