Reklama

Ładowanie...

GCM: Polska w kontrze

GCM: Polska w kontrze

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Światowy Pakt ws. Migracji (Global Compact on Migration) – dokument, który na najbliższe lata określi politykę „na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji” – przyjęła ONZ podczas konferencji w Marakeszu.
W

Wg sekretarza generalnego Antónia Guterresa, układ będzie zapobiegał cierpieniu ludzi; pierwszy raz zapisano w nim m.in. strategię działania ws. uchodźców klimatycznych. Pakt ma skłonić państwa m.in. do wspólnego promowania legalnych i bezpiecznych dróg imigracji, poszukiwania zaginionych, zapobiegania handlowi ludźmi – ale także do likwidacji przyczyn, dla których ludzie opuszczają swoje kraje. Do umowy nie przystąpi dziesięć państw, w tym Polska. Rząd uważa, że GCM nie daje gwarancji prowadzenia suwerennej polityki migracyjnej. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]