Reklama

GCM: Polska w kontrze

GCM: Polska w kontrze

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Światowy Pakt ws. Migracji (Global Compact on Migration) – dokument, który na najbliższe lata określi politykę „na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji” – przyjęła ONZ podczas konferencji w Marakeszu.
W

Wg sekretarza generalnego Antónia Guterresa, układ będzie zapobiegał cierpieniu ludzi; pierwszy raz zapisano w nim m.in. strategię działania ws. uchodźców klimatycznych. Pakt ma skłonić państwa m.in. do wspólnego promowania legalnych i bezpiecznych dróg imigracji, poszukiwania zaginionych, zapobiegania handlowi ludźmi – ale także do likwidacji przyczyn, dla których ludzie opuszczają swoje kraje. Do umowy nie przystąpi dziesięć państw, w tym Polska. Rząd uważa, że GCM nie daje gwarancji prowadzenia suwerennej polityki migracyjnej. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]