Reklama

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Fundacja Edukacja dla Demokracji

25.10.2015
Czyta się kilka minut
Fundacja działa na rzecz poprawy sytuacji kobiet mieszkających w jednych z najbiedniejszych wsi Tadżykistanu. Przeważająca większość nie ma stałego zatrudnienia. Duża część samotnie wychowuje dzieci. Niektóre są analfabetkami.
Fot. Martyna Kwiatkowska
O

Od 2013 roku FED pracuje z 10 Klubami Kobiet z 10 wsi w wilajecie chatlońskim (południowo-zachodni Tadżykistan). W każdym Klubie jest średnio 10 osób. Klub to grupa kobiet, które samodzielnie decydują o kierunku swojego rozwoju zawodowego i, po kilku latach współpracy, stworzeniu mikroprzedsiębiorstwa. Fundacja towarzyszy im w tej drodze.

Jeśli chcesz wesprzeć te działania, wpłać darowiznę na rzecz Fundacji Edukacja dla Demokracji:
Numer konta: 51 1240 6322 1111 0000 4607 1075
Tytułem: Darowizna – Tadżykistan.
Zebrane środki Fundacja przeznaczy na zakup maszyn do szycia. Dodatkowy sprzęt pozwoli na zwiększenie produkcji 10 Klubów Kobiet i wzrost poziomu życia minimum 100 tadżyckich rodzin. Darowizna przekazana na rzecz Fundacji może być odliczona od podatku dochodowego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]