Reklama

Franciszkanie i pieniądze

Franciszkanie i pieniądze

27.12.2014
Czyta się kilka minut
O nieprawidłowościach finansowych w centralnej instytucji zakonu franciszkanów poinformował w liście otwartym – datowanym na 17 grudnia – generał zakonu Michael Perry.
Fot. Vandeville Eric / ABACA / EAST NEWS
W

Według włoskich mediów zakonnicy mieli utopić miliony euro w hotelu w Rzymie. Niejasne pozostają również inwestycje franciszkanów w firmy zajmujące się handlem bronią. Od momentu ogłoszenia przez o. Perry’ego kryzysu finansowego w kierowanej przez niego kurii żadne z powyższych doniesień mediów się nie potwierdziły.
Pewne jest jedno, jak pisze o. Perry: „wszystko wskazuje na to, że miały miejsce podejrzane działania finansowe podejmowane przez braci, którym powierzono opiekę nad dobrami Zakonu, bez informowania o nich członków poprzedniego i obecnego Definitorium [doradczego kolegium prowincjała – red.]. (...) Uczestniczyły w nich także – odgrywając kluczową rolę – osoby niebędące franciszkanami. Dlatego Definitorium Zakonu zdecydowało jednogłośnie o zwróceniu się o pomoc w tej sprawie do władz cywilnych” – pisze o. Perry. W liście generał zakonu informuje też, że jego...

1892

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]