Reklama

Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi

30.03.2018
Czyta się kilka minut
Co noc z rzymskiej fontanny di Trevi wyławia się ponad 3 tys. euro: zgodnie z tradycją turyści wrzucają do niej monety, by zapewnić sobie powrót do Wiecznego Miasta.
VITTORIANO RASTELLI / CORBIS / GETTY IMAGES
R

Roczny połów to 1-1,4 mln euro. Pół roku temu rada miejska Rzymu przegłosowała, że od 1 kwietnia te pieniądze nie będą już przekazywane do Caritas. Jednak na trzy dni przed wejściem uchwały w życie zawieszono jej wykonanie do końca roku. Na razie więc fontanna nadal będzie zasilać rzymskie noclegownie i stołówki dla bezdomnych.©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]