Reklama

Festiwal Conrada jest Wasz!

Festiwal Conrada jest Wasz!

07.11.2011
Czyta się kilka minut
Spotkania autorskie, dyskusje z udziałem pisarzy i krytyków, tłumaczy i literaturoznawców, dziennikarzy i filozofów, a wszystko to w obecności tłumów czytelników, którzy na tydzień postanowili zgromadzić się w krakowskim Pałacu pod Baranami, by wspólnie z nami wziąć udział w wielkim święcie literatury.
Tomasz Budzyński i Andrzej Stasiuk. Festiwal Conarda, klub Rotunda, Kraków, 3 listopada 2011 r. / fot. Grażyna Makara
T

Tegoroczna edycja Festiwalu nosi tytuł "W poszukiwaniu utraconych światów". Literatura jest wielką refleksją nad różnymi formami utraty: osobistej, wspólnotowej, emocjonalnej, materialnej, historycznej, politycznej etc. Każdy z nas nosi w sobie poczucie utraty, a próbując sobie z nim poradzić, zwraca się często w stronę literatury, poprzez nią zaś w stronę innych, by w dyskusji zrozumieć to fundamentalne doświadczenie. Szukając tego, co utracone, udało nam się w tym roku stworzyć przestrzeń dla pasjonujących prezentacji poetyckich, muzycznych, teatralnych, filmowych i wizualnych, dla żywiołowych dyskusji o literaturze i świecie, o klasykach i debiutantach, polityce przeszłości i przyszłości polityki.

Festiwal rozwija się niezwykle dynamicznie. Zaczynaliśmy trzy lata temu od kilkudziesięciu pisarzy. Teraz mamy 5 dni, 50 festiwalowych spotkań, dyskusji, pokazów...

2616

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]