Reklama

Fałszywa wojna

Fałszywa wojna

22.08.2017
Czyta się kilka minut
„Proszę nie wytaczać dział i nie bić się z Niemcami” – apelował w Radiu Watykańskim rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech ks. Stanisław Budyn.
D

Duchowny odniósł się do rozpowszechnianych w prawicowych mediach informacji na temat pogłosek o planowaniu przez diecezję Essen sprzedaży działki wraz z kościołem św. Klemensa, przy którym funkcjonuje polonijne duszpasterstwo. Wzywał, że nie można mówić, iż trwa „walka o kościół” lub że „Niemcy burzą polski kościół”. „Wojnę” o kościół rozpoczął funkcjonujący przy polskiej parafii w Essen Klub Gazety Polskiej, rozpowszechniając w mediach społecznościowych przypuszczenia, że na miejscu zburzonego kościoła mają powstać domy dla imigrantów. W spocie „Panoramy” z 16 sierpnia przypuszczenie parafian stało się „nieoficjalną informacją”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]