Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Europa ludzi wolnych

Europa ludzi wolnych

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Na ubiegłoroczny Zjazd Gnieźnieński specjalnie z Filipin do Polski przyjechał kard. Luis Tagle.
W

W tym roku swoją wizytę zapowiedział już m.in. kard. Peter Turkson z Ghany, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Zjazd Gnieźnieński – jak przekonują organizatorzy – jest spotkaniem międzynarodowym i, co może jeszcze bardziej wyjątkowe, ekumenicznym. Aż 10 Kościołów chrześcijańskich zaangażowało się w przygotowania, a podczas jego trwania odbędzie się szereg spotkań, nabożeństw i debat ekumenicznych.

Wśród zaproszonych do Gniezna gości i prelegentów są m.in. prof. Chantal Delsol, prof. Rocco Buttiglione czy prof. Andrea Riccardi. Zjazd pod hasłem „Europa ludzi wolnych” potrwa od 21 do 23 września. ©

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]