Reklama

Ładowanie...

Europa ludzi wolnych

Europa ludzi wolnych

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Na ubiegłoroczny Zjazd Gnieźnieński specjalnie z Filipin do Polski przyjechał kard. Luis Tagle.
W

W tym roku swoją wizytę zapowiedział już m.in. kard. Peter Turkson z Ghany, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Zjazd Gnieźnieński – jak przekonują organizatorzy – jest spotkaniem międzynarodowym i, co może jeszcze bardziej wyjątkowe, ekumenicznym. Aż 10 Kościołów chrześcijańskich zaangażowało się w przygotowania, a podczas jego trwania odbędzie się szereg spotkań, nabożeństw i debat ekumenicznych.

Wśród zaproszonych do Gniezna gości i prelegentów są m.in. prof. Chantal Delsol, prof. Rocco Buttiglione czy prof. Andrea Riccardi. Zjazd pod hasłem „Europa ludzi wolnych” potrwa od 21 do 23 września. ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]