Reklama

Ekstremalna wizytacja biskupa

Ekstremalna wizytacja biskupa

06.05.2019
Czyta się kilka minut
FB / JAVIER ROMÁN ARIAS
O

O godz. 6.00 rozpoczęliśmy wędrówkę do rdzennej społeczności Bley Norte, do której dotarliśmy po 10 godzinach. Naliczyłem 6 upadków, forma wyraźnie spadła” – relacjonował na swoim społecznościowym profilu biskup Javier Gerardo Román Arias, ordynariusz diecezji Limón w Kostaryce (na zdjęciu odpoczywa w trakcie wędrówki). To była jedna z jego wizytacji odległych wiosek indiańskich w kostarykańskiej dżungli. Razem ze współpracownikami najpierw hierarcha organizuje zbiórki potrzebnych rzeczy, a potem dostarcza je swoim diecezjanom. Podczas wizytacji odprawia msze i udziela sakramentów.

Zdjęcie odpoczywającego hierarchy w zabłoconych butach zamieścił na swoim profilu społecznościowym polski franciszkanin pracujący w Boliwii o. Kasper Mariusz Kaproń. ©(P)

Czytaj także: O. Kasper Mariusz Kaproń: Kościół zmierza w innym kierunku

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

...i to jest prawdziwy pasterz:) a takie zmęczenie rozumiem, człowiek prawdziwie zmęczony zaśnie wszędzie;-) wspaniałe świadectwo!

Tylko uczucie zazdrości we mnie buzuje. Są tacy Biskupi?

jeden biskup się zjeżył, drugi udaje prawdziwego Polaka - ten pierwszy walnął na cały świat z grubej rury antysemityzmy, drugi ogłasza, że obraz MBCz "był, jest i powinien pozostać znakiem jedności i miłości" i dlatego należy bić po łapach i zamykać w pierdlu tych, co ośmielą się go dotknąć bez biskupiej zgody
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]