Reklama

Dżuma na Madagaskarze

25.11.2014
Czyta się kilka minut
W Afryce Zachodniej trwa epidemia eboli, a na Madagaskarze wybuchła epidemia dżumy.
W

WHO alarmuje, że na tej wyspie-państwie u brzegu Afryki Wschodniej zachorowało 119 osób, z których 40 zmarło (to ofiary zarejestrowane, faktyczna liczba może być wyższa). Większość cierpi na dżumę dymieniczą, którą można leczyć antybiotykami, zaś 2 proc. na dżumę płucną, groźniejszą i bardziej zaraźliwą. WHO boi się, że epidemia szybko się rozszerzy. Walkę z nosicielami zarazy, głównie pchłami, utrudnia fakt, że uodporniły się na chemikalia. Madagaskar, gdzie dżuma pojawia się co jakiś czas, to jedno z 10 najbiedniejszych państw świata.

585

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]