Reklama

Dziwna forma nieśmiertelności

Dziwna forma nieśmiertelności

16.09.2008
Czyta się kilka minut
W tym roku Festiwal całkowicie zmienił swoje oblicze. Organizatorzy odważyli się zerwać z myśleniem cepeliowym.
K

Kto ty jesteś? - takimi napisami w języku polskim, hebrajskim, niemieckim i rosyjskim wita uczestników Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. Podczas tegorocznego przeglądu pytanie to odnosiło się jednak nie tylko do tożsamości narodowej, ale także - a raczej przede wszystkim - do zagadnienia, które stało się motywem przewodnim bieżącej edycji: pytania o rolę ojców, sens ich obecności i konsekwencje ich braku.

W tym roku Festiwal całkowicie zmienił swoje oblicze. Organizatorzy odważyli się zerwać z myśleniem cepeliowym, które utwierdza widzów w przekonaniu, że kultura żydowska to śpiewająca orientalnie zaaranżowane kołysanki Justyna Steczkowska, a rosyjska - muzealne inscenizacje Czechowa, których najbardziej ekspresyjnym aktorem okazuje się letni samowar. Tegoroczna edycja to ogromny, kompleksowy projekt, przemyślany bardzo starannie - od arcybogatego...

6933

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]