Reklama

Dziwaczny i fascynujący

Dziwaczny i fascynujący

26.06.2007
Czyta się kilka minut
52. Biennale sztuki w Wenecji: Ilja i Emilia Kabakowie, "Łódź Sziwy"
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Czym jest dzisiaj Biennale Sztuki w Wenecji i w ogóle imprezy tego typu? Okazją do zobaczenia panoramy dzisiejszej sztuki czy targowiskiem próżności?

SEBASTIAN CICHOCKI: - Takie imprezy artystyczne organizowane są obecnie niemal pod każdą szerokością geograficzną, i to coraz częściej w miejscach odległych od dotychczasowych centrów kultury. Władze różnych miast czy regionów szybko zdały sobie sprawę z ekonomicznych i promocyjnych konsekwencji art-turystyki. Publiczność dużych wystaw jest wierna i wytrwała, pokonuje setki kilometrów, jest wymagająca, ale i hojna. To ekskluzywny typ turysty, którego można porównać z podróżnikiem sprzed wieków, poszukującym wiedzy i przygód. Oprócz stale rozrastającej się imprezy weneckiej funkcjonuje kilka innych prestiżowych biennale, które za punkt honoru przyjęły prześwietlenie tego, co istotne w...

12547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]