Reklama

Dziwaczny i fascynujący

Dziwaczny i fascynujący

26.06.2007
Czyta się kilka minut
52. Biennale sztuki w Wenecji: Ilja i Emilia Kabakowie, "Łódź Sziwy"
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Czym jest dzisiaj Biennale Sztuki w Wenecji i w ogóle imprezy tego typu? Okazją do zobaczenia panoramy dzisiejszej sztuki czy targowiskiem próżności?

SEBASTIAN CICHOCKI: - Takie imprezy artystyczne organizowane są obecnie niemal pod każdą szerokością geograficzną, i to coraz częściej w miejscach odległych od dotychczasowych centrów kultury. Władze różnych miast czy regionów szybko zdały sobie sprawę z ekonomicznych i promocyjnych konsekwencji art-turystyki. Publiczność dużych wystaw jest wierna i wytrwała, pokonuje setki kilometrów, jest wymagająca, ale i hojna. To ekskluzywny typ turysty, którego można porównać z podróżnikiem sprzed wieków, poszukującym wiedzy i przygód. Oprócz stale rozrastającej się imprezy weneckiej funkcjonuje kilka innych prestiżowych biennale, które za punkt honoru przyjęły prześwietlenie tego, co istotne w...

12547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]