Reklama

Dziennikarze „Tygodnika” nominowani do Grand Press 2016!

Dziennikarze „Tygodnika” nominowani do Grand Press 2016!

13.12.2016
Czyta się kilka minut
Za teksty opublikowane w „Tygodniku” do nagrody nominowani zostali nasi dziennikarze: Michał Kuźmiński, Błażej Strzelczyk i Michał Okoński, a także goszczący na naszych łamach Stanisław Zasada. Zapraszamy do lektury wyróżnionych tekstów.
Źródło: press.pl
M

Michał Okoński nominowany został w kategorii PUBLICYSTYKA za tekst „Europa. Wyznanie wiary” „o tym, że Euro 2016 we Francji to święto, ponieważ właśnie wtedy wygrywa Europa otwarta i wielokulturowa”.

Błażej Strzelczyk nominowany został w kategorii WYWIAD za rozmowę „Naród między chrztem a bierzmowaniem” z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim „o konserwatywnym Kościele, posłuszeństwie duchownych i o. Rydzyku, który mógłby stać się prorokiem zamiast politykiem”.

Michał Kuźmiński nominowany został w kategorii DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE za „Gar słodkich atomów” – rozmowę z materiałoznawcą Markiem Miodownikiem „o tym, że każda kuchnia to skład materiałów chemicznych i że każdy z nas zjada część sztućców i garnków”.

Stanisław Zasada nominowany został w kategorii REPORTAŻ PRASOWY za tekst „To nie wasza rodzina”, który „opowiada o pociągu widmie, który z Czech przywiózł do Rawicza prawie setkę niemieckich niemowlaków. Niewiele z nich poznało prawdziwych rodziców”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]