Reklama

Grand Press XX-lecia dla ks. Bonieckiego

Grand Press XX-lecia dla ks. Bonieckiego

13.12.2016
Czyta się kilka minut
„Za udowodnienie, że milczenie jednego dziennikarza może być bardziej wymowne niż wrzawa wielu mediów, za mądrość rzeczywistą, która nie poddaje się niemądrym okolicznościom oraz za dobry styl i humor, który pozwala znosić brak stylu” – podano w uzasadnieniu.
Na zdjęciu ks. Adam Boniecki
Fot. Grażyna Makara
Z

Za teksty opublikowane w „Tygodniku” do tegorocznej nagrody Grand Press nominowani byli także nasi dziennikarze: Michał Kuźmiński, Błażej Strzelczyk i Michał Okoński oraz goszczący na naszych łamach Stanisław Zasada. 

Michał Okoński nominowany był w kategorii PUBLICYSTYKA za tekst „Europa. Wyznanie wiary” „o tym, że Euro 2016 we Francji to święto, ponieważ właśnie wtedy wygrywa Europa otwarta i wielokulturowa”.

Błażej Strzelczyk nominowany był w kategorii WYWIAD za rozmowę „Naród między chrztem a bierzmowaniem” z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim „o konserwatywnym Kościele, posłuszeństwie duchownych i o. Rydzyku, który mógłby stać się prorokiem zamiast politykiem”.

Michał Kuźmiński nominowany był w kategorii DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE za „Gar słodkich atomów” – rozmowę z materiałoznawcą Markiem Miodownikiem „o tym, że każda kuchnia to skład materiałów chemicznych i że każdy z nas zjada część sztućców i garnków”.

Stanisław Zasada nominowany był w kategorii REPORTAŻ PRASOWY za tekst „To nie wasza rodzina”, który „opowiada o pociągu widmie, który z Czech przywiózł do Rawicza prawie setkę niemieckich niemowlaków. Niewiele z nich poznało prawdziwych rodziców”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

czy mogę Księdza wyściskać? za to że Ksiądz Jest?

Również gratuluję. Może ten nakaz milczenia na dobre nam wszystkim wychodzi?

Serdecznie gratuluję nagrody. To wspaniałe, że są tacy wyjątkowi księża z prawdziwego powołania. Dziękuję za ciekawe edytoriale oraz artykuły. Życzę Księdzu wszystkiego najlepszego.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]